Uroczyste podsumowanie XIII-tej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

W piątek 12 czerwca 2014r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania trzynastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie" połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej prac laureatów tegorocznej edycji. Projekt realizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod honorowymi patronatami Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.
Na uroczystość tradycyjnie licznie przybyli laureaci z Polski (m.in. Gliwic, Gorzowa Wielkopolskiego, Lęborka, Lublina, Łodzi, Pleszewa, Poznania, Sochaczewa, Sosnowca, Tychów, Tyńca Małego, Warszawy, Wrocławia, Zabrza) a także z zagranicy: z Ulianowki na Ukrainie oraz z Trzyńca w Czechach. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Zbigniew Byszewski – pełnomocnik Prezydenta Miasta. ds. Edukacji - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Sosnowca oraz Radny Rady Miejskiej w Sosnowcu – Stefan Wojnowski. Nie zabrakło też oraz członków jury w składzie: Marta Lachor -Winiarska – przewodnicza, Iwona Walas, Grzegorz Skrzypek oraz przedstawicieli Rady Rodziców OPP nr 1.


W tym roku temat przewodni Konkursu „Moja przygoda w kosmosie" zrealizowało 8315 utalentowanych uczniów z całej Polski oraz z 19 państw Europy, Azji i Afryki. Jest to rekordowa ilość uczestników w historii sosnowieckiego projektu. Po raz pierwszy nadesłano plastyczne realizacje z Pakistanu, Turkmenistanu, Cypru i Republiki Południowej Afryki. Grand prix zdobył 19-letni Ching Yee Ng z Hong Kongu.


Wernisaż uświetnił występ wokalny Pani Zuzanny Pyci - nauczycielki muzyki w SP nr 10 i wokalistki- oraz dzieci z Zespołu Wokalnego „STOKROTKI" z OPP 1.

Piątkowe spotkanie z laureatami tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie" zakończyło się zwiedzaniem wystawy oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


Prace prezentowane w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu można oglądać do 26 czerwca br.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Międzynarodowy Konkurs  organizowany jest przez naszą placówkę od 2002 r. 

Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych dziesięciu edycjach mieliśmy okazję oglądać 25442 prac plastycznych z Polski oraz z 46 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii

Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska i na stałe wpisał się w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście. Tradycyjnie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej w Muzeum w Sosnowcu.

 Zapraszamy na stronę internetową Konkursu: www.innespojrzenie.sosnowiec.pl

Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

Drodzy Uczestnicy Konkursu, Szanowni Nauczyciele.

            Jak donosi na swojej stronie internetowej National Geographic 1, naukowcy z Uniwersytetu w Alicante w Hiszpanii po raz pierwszy mogą śledzić niesamowite zjawisko tworzenia się jednej masywnej gwiazdy z dwóch jumbo-gwiazd                       .

            Otóż dwie gwiazdy w systemie MY Cam - obie niebieskie, bardzo gorące i bardzo świetliste- położone zaledwie 13 000 lat świetlnych od Ziemi w gromadzie Alicante 1, krążą bardzo szybko wokół siebie po bardzo wąskiej orbicie i w końcu, zdaniem naukowców, połączą się w jedną ogromną gwiazdę o masie 60 razy większej od naszego Słońca                     .            

            I , jak zapewnia NG, ten niezwykły system gwiazd My Cam, widoczny obecnie na półkuli północnej     w gwiazdozbiorze Żyrafy, śledzony przez naukowców   za pomocą potężnych teleskopów w Calar Alto Obserwatorium, mogą obserwować również astronomowie - amatorzy za pomocą zwykłej lornetki.

            Zapraszając Was do udziału w trzynastej edycji naszego Konkursu, zachęcam do spojrzenia w nocne, rozgwieżdżone niebo. Pomyślcie o tym, jak powstaje nowa gwiazda, i o tym , jak niewiele jeszcze wiemy o kosmosie jako ludzie. Jak dużo tam się dzieje, poza zasięgiem teleskopów i naszych oczu. Jak wiele jest tam miejsca dla Waszej wyobraźni…                                                      

            Zatem popatrzcie w gwiazdy i narysujcie/ namalujcie konkursową pracę o tytule:

Moja przygoda w kosmosie.

Miłej zabawy!

Elżbieta Malinowska-Gulińska

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1

w Sosnowcu.

             1 (http://news.nationalgeographic.com/news/2014/12/141209-starstruck-monster-star-merger-space-astronomy-science/)

 

Czytaj więcej: Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

W piątek 23 maja 2014r. w Muzeum w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania dwunastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać w Muzeum do 9 czerwca br.

Czytaj więcej: Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

Regulamin XII Międzynarodowego Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Szanowni Nauczyciele. Drodzy uczestnicy Konkursu.

              Rozpoczynamy kolejną, dwunastą edycję naszego plastycznego projektu – konkursu, który zainspirował do twórczego działania uczniów nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata. Nasz konkurs jest przykładem, że jedna idea może połączyć młodych ludzi w każdym zakątku naszego globu, jeżeli tylko obdarzeni są wyobraźnią i pasją. W poprzednich edycjach zadania konkursowe skupione były wokół wspólnych wartości. W tym roku temat przewodni ma służyć bliższemu poznaniu samych twórców i ich miejsca na Ziemi.

Czytaj więcej: Regulamin XII Międzynarodowego Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

   

Licznik odwiedzin  

657285
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
483
544
7141
2535
657285
   

Certyfikaty  

   
   
Copyright © 2015 Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© ALLROUNDER