Facebook  

   

Zapowiedzi  

May 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Szukaj..  


Search in image descriptions
No Yes
   

Licznik odwiedzin  

963955
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Razem
5
57
516
3291
963955
   

Aplauz Aplauz dla laureatów Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "INNE SPOJRZENIE"

Dnia 10 czerwca 2016 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania 14 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie", połączona z otwarciem wystawy prac laureatów tegorocznej edycji Konkursu. Projekt realizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod honorowymi patronatami Stowarzyszenia Polski Komitet Narodowy UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Temat przewodni tegorocznej edycji konkursu ?Tu i teraz? silnie podziałał na wyobraźnię młodych artystów, nie tylko z całej Polski, ale również z Bułgarii, Kambodży, Rosji, Białorusi, Słowacji, Rumunii, Estonii, Kazachstanu, Indonezji, Litwy, Łotwy, Słowenii, Ukrainy, Czech, Tajlandii, Chin, Republiki Południowej Afryki, Chorwacji, Węgier. Nadesłano 3269 prac zadziwiających fantazją, kompozycją i sposobem indywidualnego odczuwania tematu przewodniego, spośród których wybrano GRAND PRIX, 41 równorzędne nagrody oraz 94 równorzędne wyróżnienia. Na uroczystość podsumowania konkursu licznie przybyli laureaci z Polski m.in.: z Łodzi, Rybnika, Zabrza, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy, Wałcza, Gdyni, Sompolna oraz z Trzyńca w Czechach.

Gośćmi honorowymi uroczystości byli: Wilhelm Zych - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu, prof. Marek Barański- doradca Prezydenta Miasta Sosnowca, Justyna Baran - Główny specjalista Wydziału Edukacji, Marta Pietrzak- inspektor Wydziału Edukacji, Anna Łakomska- Ciołczyk ? Wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu, Marlena Cichy - Specjalista ds. Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas, Radni Rady Miejskiej w Sosnowcu: Danuta Gojna ? Ucińska, Karol Winiarski, Jan Bosak oraz Stefan Wojnowski, Małgorzata Czapla ? Prezes zarządu Hospicjum Sosnowieckiego im. Św. Tomasza Apostoła, Katarzyna Kidawa ? Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach ? Filii w Sosnowcu, Iwona Bensaid - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 w Sosnowcu, Beata Różycka ? Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 47 w Sosnowcu, Jadwiga Krzeszowiec - Redaktor Naczelna Wiadomości Zagłębia oraz sponsorzy Konkursu: Przemysław Wojciechowski ? właściciel Firmy AWMiG w Sosnowcu oraz Marcin Staszkiewicz z Firmy Diaxer ? Druk i Serwis IT w Katowicach. Nie zabrakło również przedstawicieli jury - artystów plastyków- Mariusza Wnukowskiego oraz Marty Lachor-Winiarskiej .

Uroczystość uświetnił występ wokalny duetów z programu tvn: Aplauz Aplauz: Kingi i Ani, Jagody i Sebastiana oraz Kasi i Mirka.

Nagodzone i wyróżnione prace można oglądać w dniach 14 czerwca 2016 r. - 1 września 2016 w Bibliotece Pedagogicznej ? Filii w Sosnowcu , następnie zgodnie z tradycją przekazane zostaną Fundacji na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum św. Tomasza Ap. w Sosnowcu, i będzie je można nabyć poprzez stronę internetową Fundacji.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Międzynarodowy Konkurs  Plastyczny "INNE SPOJRZENIE" organizowany jest przez naszą placówkę od 2002 r. 

Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych dziesięciu edycjach mieliśmy okazję oglądać 33757 prac plastycznych z Polski oraz z 50 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii

Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska i na stałe wpisał się w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście. Tradycyjnie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej.

 Zapraszamy na stronę internetową Konkursu: www.innespojrzenie.sosnowiec.pl oraz na Facebook

Regulamin XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "INNE SPOJRZENIE" 2016

?Wszelkie wspomnienia są złudne, bo teraźniejszość nadaje im inne barwy?.

/Albert Einstein/

 Drodzy Uczestnicy Konkursu, Szanowni Nauczyciele!

Zapraszam Was do udziału w czternastej edycji naszego Konkursu, o temacie przewodnim:

?TU I TERAZ?.

W dzisiejszych czasach dominuje pośpiech i pogoń za dobrami materialnymi, za tym by żyć przyjemniej, wygodniej, w dostatku, w otoczeniu interesujących gadżetów.

 

Czytaj więcej: Regulamin XIV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "INNE SPOJRZENIE" 2016

Uroczyste podsumowanie XIII-tej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

W piątek 12 czerwca 2014r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania trzynastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego ?Inne Spojrzenie" połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej prac laureatów tegorocznej edycji. Projekt realizowany jest przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod honorowymi patronatami Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF oraz Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Czytaj więcej: Uroczyste podsumowanie XIII-tej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

Drodzy Uczestnicy Konkursu, Szanowni Nauczyciele.

            Jak donosi na swojej stronie internetowej National Geographic 1, naukowcy z Uniwersytetu w Alicante w Hiszpanii po raz pierwszy mogą śledzić niesamowite zjawisko tworzenia się jednej masywnej gwiazdy z dwóch jumbo-gwiazd .

Czytaj więcej: Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

   
Copyright © 2017 Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© ALLROUNDER