Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Międzynarodowy Konkurs  organizowany jest przez naszą placówkę od 2002 r. 

Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych dziesięciu edycjach mieliśmy okazję oglądać 25442 prac plastycznych z Polski oraz z 46 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej i Australii

Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska i na stałe wpisał się w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście. Tradycyjnie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej w Muzeum w Sosnowcu.

 Zapraszamy na stronę internetową Konkursu: www.innespojrzenie.sosnowiec.pl

Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

Drodzy Uczestnicy Konkursu, Szanowni Nauczyciele.

            Jak donosi na swojej stronie internetowej National Geographic 1, naukowcy z Uniwersytetu w Alicante w Hiszpanii po raz pierwszy mogą śledzić niesamowite zjawisko tworzenia się jednej masywnej gwiazdy z dwóch jumbo-gwiazd                       .

            Otóż dwie gwiazdy w systemie MY Cam - obie niebieskie, bardzo gorące i bardzo świetliste- położone zaledwie 13 000 lat świetlnych od Ziemi w gromadzie Alicante 1, krążą bardzo szybko wokół siebie po bardzo wąskiej orbicie i w końcu, zdaniem naukowców, połączą się w jedną ogromną gwiazdę o masie 60 razy większej od naszego Słońca                     .            

            I , jak zapewnia NG, ten niezwykły system gwiazd My Cam, widoczny obecnie na półkuli północnej     w gwiazdozbiorze Żyrafy, śledzony przez naukowców   za pomocą potężnych teleskopów w Calar Alto Obserwatorium, mogą obserwować również astronomowie - amatorzy za pomocą zwykłej lornetki.

            Zapraszając Was do udziału w trzynastej edycji naszego Konkursu, zachęcam do spojrzenia w nocne, rozgwieżdżone niebo. Pomyślcie o tym, jak powstaje nowa gwiazda, i o tym , jak niewiele jeszcze wiemy o kosmosie jako ludzie. Jak dużo tam się dzieje, poza zasięgiem teleskopów i naszych oczu. Jak wiele jest tam miejsca dla Waszej wyobraźni…                                                      

            Zatem popatrzcie w gwiazdy i narysujcie/ namalujcie konkursową pracę o tytule:

Moja przygoda w kosmosie.

Miłej zabawy!

Elżbieta Malinowska-Gulińska

Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1

w Sosnowcu.

             1 (http://news.nationalgeographic.com/news/2014/12/141209-starstruck-monster-star-merger-space-astronomy-science/)

 

Czytaj więcej: Regulamin XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie" 2015

Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

W piątek 23 maja 2014r. w Muzeum w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania dwunastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać w Muzeum do 9 czerwca br.

Czytaj więcej: Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

Regulamin XII Międzynarodowego Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Szanowni Nauczyciele. Drodzy uczestnicy Konkursu.

              Rozpoczynamy kolejną, dwunastą edycję naszego plastycznego projektu – konkursu, który zainspirował do twórczego działania uczniów nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata. Nasz konkurs jest przykładem, że jedna idea może połączyć młodych ludzi w każdym zakątku naszego globu, jeżeli tylko obdarzeni są wyobraźnią i pasją. W poprzednich edycjach zadania konkursowe skupione były wokół wspólnych wartości. W tym roku temat przewodni ma służyć bliższemu poznaniu samych twórców i ich miejsca na Ziemi.

Czytaj więcej: Regulamin XII Międzynarodowego Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

   
Copyright © 2015 Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© ALLROUNDER