Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Międzynarodowy Konkurs  organizowany jest przez naszą placówkę od 2002 r. 

Na konkurs napływa co roku kilka tysięcy prac, będących artystyczną realizacją tematu przewodniego. W dotychczasowych dziesięciu edycjach mieliśmy okazję oglądać 20 692 prac plastycznych z Polski oraz z 39 państw Europy, Azji, Afryki i Ameryki Północnej.

Najważniejszym sukcesem projektu jest jednak zaangażowanie młodych zdolnych ludzi, pochodzących z różnych środowisk i kręgów kulturowych, do twórczej refleksji nad otaczającym ich światem i dialogu o wspólnych wartościach.

Idea Konkursu służąca wzmacnianiu świadomości i podmiotowości uczestników zyskała, przyznany od 2009r., patronat honorowy Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Przedsięwzięciu patronuje również Prezydent Miasta Sosnowca Kazimierz Górski.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowiska i na stałe wpisał się w kalendarz imprez artystycznych w naszym mieście. Tradycyjnie nagrodzone i wyróżnione prace prezentowane są podczas wystawy pokonkursowej w Muzeum w Sosnowcu.

 

Zapraszamy na stronę internetową Konkursu: www.innespojrzenie.sosnowiec.pl

Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

W piątek 23 maja 2014r. w Muzeum w Sosnowcu odbyła się uroczystość podsumowania dwunastej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Inne Spojrzenie” połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej, którą można zwiedzać w Muzeum do 9 czerwca br.

Czytaj więcej: Podsumowano XII edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"

XII Międzynarodowy Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

Szanowni Nauczyciele. Drodzy uczestnicy Konkursu.

              Rozpoczynamy kolejną, dwunastą edycję naszego plastycznego projektu – konkursu, który zainspirował do twórczego działania uczniów nie tylko w Polsce, ale w wielu krajach świata. Nasz konkurs jest przykładem, że jedna idea może połączyć młodych ludzi w każdym zakątku naszego globu, jeżeli tylko obdarzeni są wyobraźnią i pasją. W poprzednich edycjach zadania konkursowe skupione były wokół wspólnych wartości. W tym roku temat przewodni ma służyć bliższemu poznaniu samych twórców i ich miejsca na Ziemi.

Czytaj więcej: XII Międzynarodowy Konkursu Plastyczny "Inne Spojrzenie"

   
Copyright © 2014 Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© ALLROUNDER